zondag 2 augustus 2015

2.10m Nederlands Record B-junioren!!


Sven heeft op zaterdag 1 augustus op het NK Atletiek voor Senioren 2.10 meter hoog gesprongen. Hij is daarmee vierde geworden van Nederland bij de mannen. Met de hoogte van 2.10 meter is hij Nederlands Record houder bij de B-junioren. Nog nooit sprong in Nederland een B-Junior zo hoog. (Film van sprong over 2.10)

Nederlands Record
In 1977 was het Joep Elebaas (Sparta) en in 1992 Wilbert Pennings (Attila) die over 2.09 meter sprongen. Het inmiddels 38 jaar danwel 22 jaar oude record is door de sprong over 2.10 meter verbroken!! Sven komt hiermee in de recordboeken bovenaan de lijst voor B-junioren.

Kwalificaties
Op donderdag 30 juli was er eerst een kwalificatie ronde. De eis was 2.05 meter of twaalf deelnemers. Sven sprong naar een hoogte van 1.99 meter. Op dit punt waren er nog maar 12 deelnemers in de race en was verder springen niet meer nodig. De dag na de kwalificaties stond bij fysio Walvoort een stevige massage op het programma en uit voorzorg werd zijn enkel ingetapet en was hij klaar voor de finale.

Finale
In de finale op zaterdag 1 augustus 2015 ging Sven goed van start op 1.95m en 2.00m. Bij de 2.05 meter werd het lastig en had hij drie pogingen nodig. Op de hoogte van 2.10 meter verzamelde hij al zijn krachten en ging er in de derde poging vloeiend overheen. Met deze prestatie haalde hij dezelfde hoogte als nummer 3 maar door meer foutsprongen was de 4e plaats een prachtig debuut op het NK van de mannen.  

2015 top seizoen
Nu al kan gesteld worden dat 2015 voor Sven een top jaar is. In maart werd hij met een hoogte van 2.04 meter Nederlands Kampioen indoor. Een maand geleden kwam daar eind juli met 2.07 meter de titel Nederlands Kampioen outdoor bij en nu dus met 2.10 meter het Nederlands Record bij de B-junioren. Tussendoor werd ook nog “even” het Zuid-Nederlands kampioenschap behaald en in de diverse competities behaalde hij meestal de hoogste punten voor het team van Spado.

Vooruitblik
Voor september staan er nog twee belangrijke wedstrijden op het programma. Als eerste de promotie wedstrijd van 2e naar 1e divisie van het mannen team van Spado. Daarna volgt nog de landelijke finale wedstrijd van de B-junioren. Hierna beginnen de voorbereidingen al weer voor het binnenseizoen bij de A-junioren.

  • 02-08-2015 Radio interview bij LocalFM --> Nederlands Record 2.10m
  • 01-08-2015 Sprong over 2.10m Nederlands Record B-junioren